Čtvrtek 25. května 2017

14:00 - 14:10

Zahájení konference

Martin Holčík, DAT, s.r.o.

14:10 - 14:30

Bezpečnost DNS překladu

Robert Šefr, Whalebone, s.r.o.

Jak se chová dnešní malware, jak využívá DNS překlad a jak je možné ho predikovat, detekovat a blokovat v roli ISP.

14:30 - 15:10

Zabezpečení velké sítě

Lukáš Macura, Slezská univerzita v Opavě

Přednáška popisuje, co je to velká síť a jak se zabezpečuje. Chcete vědět, jestli je vaše síť "velká" a co musíte udělat pro to, abyste ji zabezpečili? Zajímáte se, jaké lze k tomu využít nástroje? Nebo prostě jen chcete udělat "Asset management" ve vaší firmě? Pak je přednáška právě pro vás.

15:10 - 15:45

Proč 5G sítě všechno změní

Martin Buroň, VUMS DataCom

Zavedení 5G standardu do života bude znamenat zcela nový pohled na realizaci RAN. O konvergence mobilních a pevných bezdrátových přístupových sítí.

15:45 - 16:30

Možnosti měření výkonu kritických aplikací a sítě

Michal Vaverka, Flowmon Networks a.s.

Význam a možnosti použití měření síťového provozu se zaměřením na stanovení uživatelské zkušenosti s výkonem kritických aplikací. Porovnání možných přístupů k této z problematice a možnosti rozšíření o viditelnost a měření výkonu sítě.

17:15 - 18:00

Kam kráčí Linux: kontejnery, cloud, automatizace

Petr Krčmář, šéfredaktor Root.cz

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz, studoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy a poté mediální studia.
GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již téměř dvacet let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice.

18:00 - 18:45

Nejčastější chybná rozhodnutí při zavádění IPv6

Ondřej Caletka, CESNET

Ondřej Caletka vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Telekomunikační technika a v současné době pracuje ve sdružení CESNET, provozujícím národní síť vědy a výzkumu.

18:45 - 19:30

Aktuální hrozby v kyberprostoru z pohledu CSIRT.CZ

Pavel Bašta, CZ.NIC

V rámci prezentace si budeme povídat o nejčastějších hrozbách v kyberprostoru, které ohrožují jak běžné uživatele, tak i firmy. Na příkladech z praxe csirtu si ukážeme jaká je role csirtu při řešení a prevenci incidentů a řekneme si, na co by měly firmy a uživatelé zaměřit pozornost.

Pavel Bašta pracuje jako team leader a bezpečnostní analytik ve sdružení CZ.NIC, kde má na starosti provoz a rozvoj národního bezpečnostního týmu
CSIRT.CZ i interního bezpečnostního týmu CZ.NIC-CSIRT. Kromě toho bezpečnost také příležitostně školí a je autorem řady článků, včetně
seriálu Postřehy z bezpečnosti na serveru root.cz.

19:30

Představení nových majitelů společnosti DAT

Roman Řezníček, Suntel Net s.r.o.

 

Pátek 26. května 2017

9:00 - 10:30

Návrh webu pro zadavatele projektu

Jan Řezáč, House of Řezáč

Kdy redesignovat? Kdo je na projektu nejdůležitější? Proč tolik projektů selhává? Jak vytvořit web v různých třídách složitosti? Spousta otázek, ještě více mýtů a tak málo času.

Konzultant webů, majitel agentury House of Řezáč a autor knihy Web ostrý jako břitva. Za poslední tři měsíce prošlo jeho školením Strategický webdesign přes 400 účastníků.

10:45 - 12:00

Vhodný postup při implementaci požadavků GDPR

Marian Němec, IT Security Consultant AEC

Marian Němec se v oblasti informačních technologií pohybuje celý svůj profesní život. Problematiku bezpečnosti IT začal řešit již v 90. letech minulého století z pozice informatika na městském úřadu. Později se podílel na vzniku Certifikační autority Czechia, aby se postupně přes PKI systémy dostal k dalším bezpečnostním technologiím. Procesní bezpečnosti se pak věnuje od roku 2008 a od roku 2010 pak výrazně směrem k ochraně osobních údajů. Podílel se na mnoha projektech v oblasti implementace ISO 27001 a systému ochrany osobních údajů ve veřejném sektoru i komerčním prostředí. Ve volném čase se věnuje hlavně tréninku a výuce sebeobrany.