Na území Zlínského a Jihomoravského kraje poskytujeme internetové připojení na vlastní distribuční síti. Ve spolupráci s dalšími operátory pak nabízíme služby po celé ČR a na Slovensku. Portfolio našich služeb doplňují hostingové služby, hlasové služby, budování IT infrastruktury na klíč, komplexní správa firemního IT a výroba www stránek a portálů.

Naše role na trhu telekomunikací a IT

Jsme dostatečně velká a stabilní společnost, s vlastním vývojem a silným týmem odborníků. Zákazníkům všech velikostí dokážeme nabídnout efektivní řešení, které uspokojí jejich potřeby v oblasti telekomunikací a IT.

Zároveň jsme společnost regionální, která zůstává dostatečně blízko svým zákazníkům. Na jejich požadavky reagujeme pružně. Nabízené technické řešení je vždy profesionální, respektuje potřeby zákazníka.

Firemní hodnoty

Pečujeme o zákazníky. Jsme spolehlivým průvodcem a partnerem ve světě IT.

Jsme součástí života v regionu, kde působíme. Podporujeme projekty v oblasti vzdělávání, kultury a sportu.

Rádi vyhledáváme nové výzvy a řešíme inovativní projekty. Obtížné cesty nás dále rozvíjejí.

Ceníme si otevřených mezilidských vztahů uvnitř společnosti. Lidé jsou důležitější než technologie, jsme tým.

Historie - milníky

1998 Na trhu internetového připojení mezi prvními

Společnost DAT zahájila poskytování internetových služeb po svém založení na počátku roku 1998, kdy se zapojila do jedné z prvních komerčních sítí ISP v ČR, Bohemia.Net.

2000 Nezávislý ISP

Od roku 2000 DAT provozuje vlastní nezávislou síť s registrací Local Internet Registry (LIR) u RIPE NCC. Hlavní bod naší sítě je od tohoto roku v telehouse CE Colo (dříve SITEL) v Praze.

2002 – Vysokokapacitní mikrovlnné spoje pro zákazníky

V polovině roku 2002 bylo pro 5 klíčových korporátních klientů poprvé použito připojení na poslední míli vysokokapacitními spoji v pásmu 10 GHz. Rychlost jejich internetových linek tak mohla několikanásobně překročit v té době v telekomunikacích obvyklou rychlost E1 (2 Mbps). Dnes DAT nabízí zákazníkům rychlosti připojení až do násobků Gbps.

2003 – První Velký www portál s dlouhodobou udržitelností

V roce 2003 bylo společností DAT vytvořeno ve spolupráci se Střediskem služeb školám Zlínského kraje velké portálové řešení - vzdělávací a informační portál Zlínského kraje Zkola.cz. Portál školské veřejnosti úspěšně sloužil 10 let.

2004 – Rozšíření portfolia služeb o budování IT infrastruktury a VoIP

V tomto roce jsme pro společnost AVX realizovali dodávku strukturované kabeláže pro nově postavenou výrobní a administrativní budovu a řešení telefonie. Od té doby DAT realizoval desítky dodávek strukturované kabeláže, optických sítí a další IT infrastruktury pro své zákazníky.

2005 – Start služby Freepoint

Freepoint, jednoduchý a rychlý internet pro domácnosti, byl na prvních přístupových bodech nabídnut v polovině roku 2005, v té době s rychlostí 2 Mbps za 299 Kč na měsíc. Dnes má služba Freepoint tisíce aktivních uživatelů, v bytových domech připojených optikou je nabízen s rychlostí až 100 Mbps.

2005 – Zahájena výstavba optických sítí

V roce 2005 DAT vytvořil první optické rozvody, které připojily 8 domů na sídlišti Chaloupky ve Veselí nad Moravou. Dnes naše optická síť pokrývá v několika desítkách lokalit tisíce domácností v bytových domech a desítky firem v průmyslových areálech a centrech měst.

2007Specialisté na www aplikace pro marketing cestovního ruchu

V roce 2007 byl dokončen vývoj turistického portálu Východní Moravy, již třetí generace portálu pro podporu cestovního ruchu od společnosti DAT. Tento projekt byl završením sedmi let vývoje turistických informačních portálů pro kraje, města a turistické regiony.

2009 Vznik pracoviště Dohledové a kontaktní centrum

Vzniká specializované pracoviště pro dohled nad sítí a péči o zákazníky a vytváří nový standard komunikace se zákazníky. Nejde o pouhé call centrum s operátory školenými  na několik základních úkonů, na pracovišti pravidelně působí také všestranně zdatní technici i členové vedení společnosti.

2010 – Spuštěn vývojový projekt nového www frameworku s podporou EU

Projekt vývoje nového www frameworku a sady vzorových aplikací pod názvem Inovace a další rozvoj aplikací založených na sémantickém webu byl úspěšně dokončen v roce 2012. Agenturou CzechInvest byl projekt o rok později oceněn v soutěži Podnikatelský projekt roku 2012 druhým místem v kategorii ICT a strategické služby.

2011 – Zprovozněno nové hostingové centrum

Nové hostingové centrum splňuje všechny potřebné technické standardy, z důvodu decentralizace technologie je umístěno v prostoru mimo sídlo společnosti.

2012 – Páteřní síť zrychluje na 10 Gbps

Během tohoto roku bylo postupně připraveno převedení páteřní sítě na rychlost 10 Gbps. V roce 2013 jsou k této páteři postupně připojovány jednotlivé menší lokality samostatným připojením o kapacitě 1 Gbps.