2017
Únor
Oznámení o akvizici

V pondělí 30. ledna 2017 vstoupila v platnost smlouva o převodu obchodního podílu ve společnosti DAT na společnost Suntel Net.

Suntel byl založen ve Zlíně před 18 lety a za tuto dobu se podařilo vybudovat jednu z nejlepších telekomunikačních firem v oboru s působností v České republice, Slovensku, Švýcarsku a Německu. Společnost Suntel poskytuje full turnkey služby v oblasti výstavby, modernizace a údržby telekomunikačních sítí.

Suntel nyní prostřednictvím společnosti DAT vstupuje i do segmentu poskytování telekomunikačních služeb koncovým uživatelům. Zázemí silné skupiny (Suntel je součástí DRFG Telco) umožní pokračovat v již nastoupené cestě, kterou je rozšiřování portfolia telekomunikačních služeb pro domácnosti i firmy. Vstup nového subjektu se příznivě projeví také v rozšiřování páteřní sítě do dalších regionů a v zavádění technologických inovací.

Začlenění společnosti DAT do struktury Suntel je logickým řešením, které umožní efektivnější provoz telekomunikačních a IT služeb, využití provozních synergií mezi DAT a Suntel a posílení kompetencí v oblasti ICT.