Vedení společnosti

Radek Kaňovský

Mgr. Radek Kaňovský

 • technický ředitel
 • vedoucí vývoje
 • analytik, programátor

V mládí jsem chtěl být kosmonautem. Nedávno jsem narazil na RFC 4838, které definuje nový protokol pro meziplanetární internet. No není to paráda!

kontakt…
Pavel Šmatelka

Ing. Pavel Šmatelka

 • finanční ředitel

Zajistit finanční stabilitu a dobré ekonomické řízení ... to je mým úkolem. A v DATu se to daří již mnoho let. Proto bych rád navázal na dobrou práci svých předchůdců.

kontakt…
Ladislav Peřestý

Mgr. Ladislav Peřestý

 • vedoucí obchodu
 • vedoucí dohledového a kontaktního centra

Nabídce práce v DATu jsem podlehl v roce 2007 a dodnes to vnímám jako jedno z lepších podlehnutí ve svém životě. Jsem rád, že se nám daří v čím dál větší míře vyzařovat pozitivní energii směrem k zákazníkům. Za úspěch považuji kvalitní realizaci několika komplexních projektů pro školy ve Zlínském kraji.

kontakt…

Interní tým

Jozef Baláž

Bc. Jozef Baláž

 • servisní technik

Práca vo firme DAT bola pre mňa impulzom ako sa niečo novému naučiť a k tomu mi pomáha ten správny kolektív DATu. Na mojej pozícii sa starám o pripojenie nových zákazníkov a servisom súčasnej siete.

kontakt…
Marek Blaha

Marek Blaha

 • programátor www aplikací
 • vývojář frameworku a specializovaného IS

V DATu už v dobách animovaných gifů, celou dobu programátor www aplikací, v počátcích, kdy každý dělal všechno, i správa sítě, servis, helpdesk, montáže. Je to práce, která vyžaduje každý den se naučit něco nového. Ovšem nejlepší na této firmě jsou spolupracovníci. Díky!

kontakt…
Edita Březinová

Edita Březinová

 • zákaznická podpora, administrativa

Můj čas na firmě je rozdělen mezi zpracování požadavků našich zákazníků a obchodní administrativu. Maximálně mi vyhovuje pestrost pracovních úkonů, občasná pružnost pracovní doby a jako bonus je zde naprosto úžasný kolektiv. Díky neustálému pohybu služeb IT směrem nahoru se denně přesvědčuji o tom, že nic není nemožné a možné je tedy úplně všechno.

kontakt…
Zdeňka Dosedělová

Zdeňka Dosedělová

 • zákaznická podpora, administrativa

Hlásila jsem se do DATu na stáž v rámci projektu stáže ve firmách a byla jsem přijata. Stáž byla úspěšná, protože po nějaké době mě DAT opět oslovil, jestli bych tu nechtěla pracovat … a já chtěla, protože jsem poznala, jak je tu úžasný kolektiv, práce je zajímavá a nikdy ne nudná. Věnuji se podpoře zákazníkům a administrativě obchodního oddělení.

kontakt…
Alena Gabrielová

Alena Gabrielová

 • fakturace, pokladna

Zpracovávám účetnictví, vedu pokladnu, řeším fakturace. Na firmě oceňuji přátelské prostředí a skvělý pracovní kolektiv, zažívám zde pocit svobody a zároveň zodpovědnosti. Denní praxe mi stále potvrzuje, že kdo chce, zmůže víc, než ten, kdo může.

kontakt…
Martin Hanáček

Martin Hanáček

 • servisní technik

Vize pracovat pro společnost DAT začala později, než jsem se shlédl v mém idolu svého strýce. Hobby jak a proč, SERVISOVAT PC a pořádat games Lan party je prostě v tom, že mě to baví. S odstupem času proto toužím poznávat další kroky v nových technologií i z jiných stran - helpdesk, montáže, správu sítě. Proto nyní DAT. Jsem vděčný za pozitivní kolektiv, kteréhož si cením.

kontakt…
Vojtěch Holub

Vojtěch Holub

 • fakturace, pokladna

Věnuji se účetnictví, vystavování faktur, řeším platby, mzdy atd. Vážím si přátelské pracovní atmosféry zaměřené na plnění cílů. Co mě nezabije, to mě posílí

kontakt…
Petra Kaňovská

Bc. Petra Kaňovská

 • zákaznická podpora, administrativa

Zajišťuji marketingové a obchodní akce a věnuji se také podpoře zákazníkům a administrativní činnosti. Na firmě si vážím vzácné kombinace přátelského a vysoce profesionálního přístupu k pracovníkům i zákazníkům. Když něco umíme a chceme, tak to také dokážeme!

kontakt…
Petr Kašík

Petr Kašík

 • senior montážní technik
 • technik optických a metalických rozvodů

Do firmy jsem nastoupil v roce 2008 po působení ve společnosti Spectrum, kde jsem se zabýval požárními ústřednami a zabezpečovacími systémy. Ve svém současném působišti si vážím dobrého kolektivu a také jasných postupů a pravidel. Pokud občas nastane nějaký problém, tak se rychlým a fér jednáním dobereme řešení nastalé situace. Jsem rád že se podílím na rozšiřování sítě do nových lokalit.

kontakt…
Marek Lopata

Marek Lopata

 • servisní technik

Prací v DATu jsem spojil svůj zájem o počítačové technologie se zaměstnáním. Neustálý a rychlý vývoj prostředí mi dává prostor ke zlepšování se a prohlubování znalostí a díky velmi dobrému kolektivu i nabírání zkušeností. Řešení pracovních úkolů není stereotypní a beru je jako výzvu.

kontakt…
Radek Malinovský

Radek Malinovský

 • hlavní správce distribuční sítě
 • senior technik dohledu
 • vývoj na platformě Linux

Do firmy jsem nastoupil na pozici obchodního zastupce, v době, kdy měla pouhých 6 zaměstnanců . Jak už to tak bývá, když chce obchodník důkladně poznat technická řešení, začal jsem se problematice stále více věnovat, až jsem změnil pozici. Dnes se věnuji serverovým řešením a rozvoji sítě. Za úspěch považuji upgrade pateřních tras na 10 Gbit a realizovaná řešení na míru, a to nejen pro největší zákazníky (Hamé, AVX, Mesit).

kontakt…
Vojtěch Malušek

Bc. Vojtěch Malušek

 • IT manažer

Zabývám se prodejem IT služeb a podílím se na rozšiřování dostupnosti služeb DAT v regionu (management výstavby přístupových bodů, síťování sídlišť), řídím síť smluvních partnerů společnosti. Vážím si všestrannosti svých kolegů, kteří umí zajistit kvalitní řešení v různých oblastech telekomunikačních i hostingových služeb. Za úspěch považuji připojení velkého množství bytových domů na optické trasy.

kontakt…
Martin Obdržálek

Martin Obdržálek

 • montážní / servisní technik

Při mé práci je pro mě důležitá každodenní komunikace se zákazníkem v terénu i jeho spokojenost. Ve firmě si nejvíc vážím pomoci kolegů v každé situaci. Rád se budu podílet na rozšiřování sítě mezi zákazníky a sebevzdělávání v oboru IT.

kontakt…
Roman Obdržálek

Roman Obdržálek

 • technik radiových spojů
 • výstavba radiových spojů

Příjmu signálu jsem se věnoval již od školního věku, ale vysílat signály jsem začal až v DATu. Ve firmě se zabývám výstavbou a servisem distribuční sítě a připojováním nových zákazníků. Firma mi umožňuje uplatnit dosavadní zkušenosti při práci. Díky mé znalosti terénu se mi podařilo a daří rozšířovat pokrytí signálu v různých lokalitách. Člověk by neměl zestárnout, dokud nezmoudří.

kontakt…
Jiří Pijáček

Jiří Pijáček

 • technik dohledu
 • IP technik

Když jsem na pracovní pohovor přišel otrhaný a špinavý, myslel jsem, že nemám nárok mezi slušně upravenými adepty. Po pohovoru jsem dokonce nechtěně sebral životopisy ostatních uchazečů. Teď mám na starosti mimo jiné CISCO řešení pro Bzeneckou lesnickou školu a Slovácké vodárny a kanalizace.

kontakt…
Markéta Silnicová

Bc. Markéta Silnicová

 • zákaznická podpora, administrativa

Mojí náplní práce je plánování nových instalací a servisů včetně podpory zákazníků. Ve firmě je i super kolektiv, který je v dnešní době k nezaplacení.

kontakt…
Libuše Štěpánová

Libuše Štěpánová

 • zákaznická podpora, administrativa

Věnuji se komunikaci se zákazníky a vedení smluvní a obchodní dokumentace. Vážím si zajímavé a velmi pestré práce a hlavně vstřícné atmosféry ve firmě. Projevuje se směrem k zákazníkům a taky mezi kolegy ve firmě.

kontakt…
Jana Tománková

Jana Tománková

 • zákaznická podpora, administrativa

Hlavní náplní mojí práce je komunikace se zákazníky, vyřizování jejich požadavků a obchodní administrativa. Nastoupila jsem do DATu z malé firmy a užívám si velký pracovní kolektiv s přátelskou atmosférou, kde se pořád něco děje. Svět je v pohybu, buďme i my!

kontakt…
Petr Vašťák

Petr Vašťák

 • IP technik
 • technik dohledu

V roce 2011 příchodem do DATu jsem si splnil vysněný cíl – pracovat na pozici technika IT. Nemám rád stereotyp. Důležitým aspektem je pro mě „nezakrnět“ , objevovat , poznávat nové věci a rozšiřovat si tak vzdělání v oboru IT. Na DATu si vážím především vstřícných kolegů, kteří vytváří příjemné pracovní prostředí.

kontakt…
Pavel Veselý

Pavel Veselý

 • front-end developer

Pracuji na tvorbě webových stránek a dávám jim podobu, kterou navrhne grafik. Zabývám se webovou analytikou a optimalizací pro vyhledávače. DAT jsem vždy vnímal jako silnou a úspěšnou firmu a to se mi také potvrdilo. Rád se podílím na zajímavých projektech a rozšiřuji své znalosti z oboru. Prostě nezůstat stát. Obzvláště tam, kde jiní běží.

kontakt…

Externí spolupracovníci

Bob Stránský jr.

MgA. Bob Stránský

 • digitální designer
 • marketing, grafický design

Vedoucí ateliéru vizuální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Designer www řešení a autor vizuálního stylu komunikace společnosti DAT v jedné osobě.